A bonyhádi kórház és rendelőintézet járóbeteg szakellátásának fejlesztése

2022. 10. 06.

BONYHÁDI KÓRHÁZ ÉS RENDELŐINTÉZET

SAJTÓKÖZLEMÉNY

AZ EFOP-2.2.19-17-2017-00076 - „A BONYHÁDI KÓRHÁZ ÉS RENDELŐINTÉZET JÁRÓBETEGSZAKELLÁTÁSÁNAK FEJLESZTÉSE” ELNEVEZÉSŰ PROJEKT KEZDÉSÉRŐL

A BONYHÁDI KÓRHÁZ ÉS RENDELŐINTÉZET SIKERESEN PÁLYÁZOTT AZ EFOP-2.2.19-17-2017- 00076 - „A BONYHÁDI KÓRHÁZ ÉS RENDELŐINTÉZET JÁRÓBETEG SZAKELLÁTÁSÁNAK FEJLESZTÉSE” ELNEVEZÉSŰ PROJEKTJÉVEL. A FEJLESZTÉS MEGVALÓSÍTÁSÁRA 292.147.762 MILLIÓ FORINT, 100% INTENZITÁSÚ, VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ TÁMOGATÁST NYERT.

A 18 hónaposra tervezett projekt gerincét orvostechnikai- és informatikai eszközök, valamint bútorzat beszerzése teszi ki, amely az előkészületek során felmért szükségletek és a meglévő orvos-technológiai infrastrukturális háttérhez igazodva, valamennyi szakrendelést érintve lett kialakítva. Minden eszköz költséghatékony, korszerű terápiákat támogató, mellékhatásokat mérséklő új eszköz.

A projekt célja, hogy az intézmény növelje a lakossági szükségletekhez igazodó, úgynevezett definitív ellátások számát, továbbá a betegbiztonságot és a hatékonyságot. Egyes eszközök direkt hivatottak (pl. kerekesszék, fekvőkocsi) a fogyatékkal élő emberek speciális ellátását kiszolgálni (pl. parkoló - ellátóhely közti betegtranszport). A jelentős számú leállás és meghibásodás miatt a felvonó korszerűsítése halaszthatatlan feladattá vált. A projektnek köszönhetően megújul a vezérlés, a hidraulika, a gépház tápegysége, a fülke ajtóhajtása. A korszerűsítés célja, hogy a betegbiztonságot növelje, és teljes körű akadálymentesítést biztosítson az intézményben. A rendelőintézetbe telepített központi légkezelő berendezés az épület általános légkezelését hivatott biztosítani. A három egységből álló gépészeti berendezés az épület padlásterében található. A légkezelő átalakítása révén a gépészet kültérbe helyeződik, új nyomvonal épül ki, megfelelve ezzel a tűzvédelmi és klímatechnikai uniós jogszabályi előírásoknak és a jogszabályban előírt óránkénti légcserének. A légtechnika működésének biztosításához szükséges a nagyfeszültségű fogadószekrény felújítása is. Ugyancsak a projekt részeként valósul meg a betegfelvételi iroda akadálymentesítése. Ugyanis jelen állapot nem biztosítja az egyenlő esélyű hozzáférést a betegfelvételi irodánál, hiszen a kerekesszékkel közlekedő mozgáskorlátozottak, illetve a gyerekek számára a kommunikációt és az ellátást megakadályozza, ezért a pult átalakítása révén fizikai akadálymentesítés történik.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

Az átalakítási-felújítási munkálatok 2023 tavaszán kezdődnek a projekt ütemezése szerint.

A projektről bővebb információt a www.bonyhadkorhaz.hu oldalon olvashatnak

Széchenyi2020