Többszintű egészség- és életminőség fejlesztés a Völgységben
Állapotfelmérés
Célzott életmódváltás
Egészséges lakosság
A projektben megvalósuló programok
A keringési betegségek kockázatára (beleértve a szénhidrát és a lipid-anyagcsere betegségeket is) irányuló szűrések, ahhoz kapcsolódó kockázatbecslés és tanácsadás háziorvosok által végzett kampányszűrések intézmény járóbeteg ellátásán végzett kampányszűrések.
Dohányzással kapcsolatos rövid intervenció.
Túlzott alkoholfogyasztással küzdők szűrése és rövid intervenció biztosítása, alkohol-betegek korai kezelésbe irányítása.
Életeseményekhez kapcsolódóan krízishelyzetbe kerülő emberek azonosítása, támogató szolgáltatásba irányítása.
Öngyilkosság-megelőzés pszichiátriai kórállapotok korai azonosítása és kezelésbe irányítása.
Betegek betegklubokba irányítása, betegklubokban szakmai tanácsadás nyújtása.
Rendszeres, életvitelszerűen megjelenő testmozgást ösztönző programok szervezése, lebonyolítása a felnőtt lakosság részére, mint a szakszerű testmozgás tanácsadásnak gyakorlati tanácsokkal, edzéstervekkel, pszichés támogatással, és a különköböző kockázati csoportoknak szóló kiadvány konkrét, otthon végezhető mozgássorokkal gyakorlati tanácsokkal ad lehetőséget.
Úszástanfolyamokat szervezünk úszni nem tudó felnőtteknek Bonyhádon. Az úszás választását indokolja, hogy az egyik legoptimálisabb mozgásforma a fenti célcsoport számára is.
Gyógytornász által tartott, közepesen intenzív, elsősorban a tartási és gerinc problémákra fókuszáló torna Nagymányokon heti két alkalommal folyamatosan a projekt megvalósítása alatt.
Lelki egészség helyi, kisközösségi programjainak megvalósítása, ezek keretében elsősorban: az idősek közösségben tartását, szellemi és fizikai aktivitásuk megőrzését, fejlesztését célzó programok.
Életeseményekkel összefüggő krízis-állapotok megelőzését, vagy azonosítását, támogatásban részesítését célzó kisközösségi programok, benne önsegítő csoportok létrehozása, illetve ezen emberek támogató szolgáltatásba irányítása, mint a gyászfeldolgozást segítő csoport, családi krízis csoport.
Szülői készségek javítását célzó közösségi tevékenységek (szülőklubok) támogatása.
Célunk, hogy olyan kompetenciákkal rendelkezzenek a családok, ahol kiegyensúlyozott, egészséges légkörben növekedhet a következő nemzedék.
Munkahelyi egészségfejlesztés keretein belül mozgásprogram, lelki egészség, stresszkezelés, munkahelyi családi nap.